+48 12 397 12 41
biuro@tbw.com.pl
Ul. Lipińskiego 3A
30-349 Kraków

Problem z odpadającymi płytkami balkonowymi?

     Użytkownicy i administratorzy budynków od lat zmagają się z problemem odpadających płytek ceramicznych na balkonach i tarasach. Panujące w naszym kraju warunki klimatyczne powodują, że często nawet drogie i wyrafinowane systemy izolacji i wykończenia w dłuższej perspektywie czasu nie zdają egzaminu. Problem odpadających płytek dotyczy zarówno nowych budynków, w których należy wybrać możliwie najtrwalszy wariant izolacji i wykończenia, jak i tych starszych – nieobjętych gwarancją wykonawcy, w których balkony i tarasy wymagają kosztownego remontu.

Technika Betonu Wodoszczelnego Sp. z o.o. od lat zapewnia swoim klientom trwałe i niezawodne zabezpieczenia przeciwwodne konstrukcji żelbetowych. Nasz system hydroizolacji strukturalnej doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przeciwwodne wszelkiego rodzaju kondygnacji podziemnych, zbiorników oraz stropów. Bazując na bogatym doświadczeniu w dziedzinie hydroizolacji, wprowadziliśmy do naszej oferty nowy produkt stanowiący kompleksowe rozwiązanie izolacyjno-wykończeniowe balkonów, tarasów oraz innych powierzchni narażonych na działanie wody i obciążonych ruchem pieszym. Nasza nowa propozycja doskonale wpisuje się w dotychczasowy profil działalności spółki TBW, a przy tym odpowiada na silne zapotrzebowanie rynkowe dla skutecznego rozwiązania problemu szczelności i trwałości balkonów.

Proponowany przez nas system opiera się na odpowiednio dobranych żywicach syntetycznych PUR lub PMMA, które dzięki swoim właściwościom gwarantują:

  • wieloletnią trwałość, szczelność i odporność powierzchni na uszkodzenia mechaniczne
  • estetyczny wygląd i łatwość utrzymania

Żywice układane są wielowarstwowo na odpowiednio przygotowanym i zagruntowanym podłożu (na wylewce cementowej bądź bezpośrednio na konstrukcyjnej płycie żelbetowej balkonu). Dzięki płynnej obróbce materiału możliwe jest swobodne kształtowanie uszczelnianej powierzchni i wykonanie wszelkiego rodzaju wywinięć, podejść czy uskoków bez przerw roboczych. Odpowiednio dobrane preparaty gruntujące umożliwiają układanie żywic na elementach obróbek blacharskich bądź na ceramice. Pozwala to na wykonanie szczelnego wykończenia powierzchni niezależnie od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych czy architektonicznych i przy zachowaniu oczekiwanych walorów estetycznych.

3 Przykładowa powierzchnia wykończona zasypką kwarcową – antypoślizgowa i o kolorze wskazanym przez Klienta

Oferujemy Klientom szeroki wachlarz wariantów wykończenia. Możliwe jest uzyskanie gładkiej, jednolitej powierzchni spełniającej jedynie funkcję hydroizolacyjną. Można także zastosować zasypkę wykończeniową z płatków bądź pisaku kwarcowego, które w zależności od przyjętego wariantu pozwolą na uzyskanie pożądanego stopnia antypoślizgowości oraz tekstury (np. jednolitej bądź podobnej do gresu czy granitu). Oczywiście do dyspozycji klienta jest wiele wariantów kolorystycznych wykończenia.

2 Balkon istniejącego budynku po wykonaniu renowacji

 

Podstawowe zalety naszego systemu to:

  • Możliwość zastosowania zarówno w nowych jak i istniejących budynkach – niezależnie od przewidzianych rozwiązań konstrukcyjnych czy architektonicznych,
  • Uzyskanie warstwy hydroizolacyjnej i wykończeniowej w jednym procesie roboczym, co daje oszczędność czasu wykonania i większą trwałość,
  • Swoboda kształtowania powierzchni dzięki płynnej obróbce materiału,
  • Bogata paleta wersji kolorystycznych,
  • Duży wybór rodzajów wykończenia.

Podobnie jak przy uszczelnianiu konstrukcji żelbetowych, tak również w przypadku balkonów i tarasów nie uznajemy kompromisów technologicznych i materiałowych. W związku z tym korzystamy z najwyższych jakościowo materiałów renomowanych europejskich producentów.

1 Wykończony balkon w nowym budynku

W trakcie realizacji prac każdorazowo zapewniamy projektowanie, fachowy nadzór i ścisłe przestrzeganie rygorystycznych norm wykonawczych. Korzystamy z własnego bogatego doświadczenia w układaniu i obróbce żywic PMMA, które już od wielu lat są stosowane jako element systemów hydroizolacyjnych TBW dla stropów, tarasów i dachów płaskich. Nietypowe bądź wyjątkowo trudne zlecenia realizujemy przy zaangażowaniu dodatkowego nadzoru i doradztwa technicznego ze strony producenta żywic. Gwarantuje to zachowanie najwyższej jakości wykonania i pozwala na udzielanie gwarancji wraz ze stosownymi zabezpieczeniami umownymi.

Dla każdego otrzymanego projektu możemy zaproponować rozwiązanie optymalne nie tylko pod względem wymogów technicznych, ale także estetycznych i ekonomicznych. Prosimy o przesyłanie zapytań ofertowych w formie elektronicznej na adres:

biuro@tbw.com.pl

logo Soprema Na zdjęciach przedstawiono inwestycje zrealizowane z zastosowaniem materiałów Soprema Alsan 500